SORUNLARI KAFAYA TAKMAMAK İÇİN NELER YAPILABİLİR ?


Bazen bazı sorunları çok fazla düşünebiliyoruz ve bu da bizi daha fazla strese sokuyor. Peki bu durumdan nasıl kurtulunabilir bu yazımda bundan bahsedeceğim.


1) Yazmak/Birileriyle Konuşmak

İçinizdeki sıkıntıları,sorunları veya dertleri başka insanlarla paylaşmak sizi rahatlatabilir veya konuştuğunuz kişi derdinize çare bulabilir ve o dertten tamamen kurtulabilirsiniz.

Sadece konuşmak değil, yazmak da sizi rahatlatabilir.

2) İleride Bu Sorunu Yaşayacak Mıyım ?

Şu anda sizi üzen, strese sokan sıkıntılarınıza belki 3 yıl sonra güleceksiniz. Yani şu anda üzüldüğünüz şey belki de çok büyük bir sorun değildir. Bunları düşünmek sizi rahatlatabilir.

3) Daha Kötülerini Düşünün

Dünyadaki en büyük dert sizinki mi? Araştırdığınızda daha büyük sıkıntıların olduğunu sizin sıkıntınızın aslında pek büyük bir sıkıntı olmadığını göreceksiniz.

4) En Kötü Durumu Düşünmek

Bu sıkıntı hayatınızda ne kadar büyük sıkıntılara yol açabilir, bu konu hakkında neler yapabilirsiniz bunları düşünün. Hayatınızı önemli ölçüde etkilemeyecek bir şeyi kafaya takmayın.

5) Canınızı Sıkanları Uyarın

Yaşamak zorunda olduğunuz kişilerin(okuldan, aileden, iş yerinden kişiler) söylediği sözler canınızı sıkabilir. Bu durumlarda canınızı sıkan kişiye bu durumu anlatın. Çare bulmaya çalışın. Aksi takdirde sürekli içinizde dert olarak kalmaya devam edecek.

11 görüntüleme0 yorum

Son Paylaşımlar

Hepsini Gör