SAĞLIK BAKANI FAHRETTİN KOCA ATTIĞI TWEET İLE TÜRKİYEDEKİ VAKA SAYISINI AÇIKLADI

Sağlık Bakanı Fahrettin koca attığı Tweet ile Türkiyedeki geçtiğimiz hafta vaka sayısı en çok artan ve azalan şehirleri açıkladı.

Fahrettin Koca attığı Tweet'te Bilecikte vaka sayısının arttığını Bitlis'te ise vaka sayısının düştüğünü açıkladı.

Söz konusu verilerin “1 haftada 100.000 nüfusta görülen vaka sayısı” baz alınarak oluşturulduğunu ifade eden Bakan Koca, vaka sayısı en çok artan 5 ilin Bilecik, Erzincan, Kilis, Uşak ve Çanakkale olduğunu; vaka sayısı en çok azalan 5 ilin ise Bitlis, Mardin, Kastamonu, Yalova ve Bingöl olduğunu ifade etti.

Koca'nın attığı Tweette yaptığı açıklamada bulundu şu sözleri kullandı "Geçen haftaya göre 1 haftada 100.000 nüfusta görülen vaka sayısı en çok artan 5 ilimiz: Bilecik, Erzincan, Kilis, Uşak ve Çanakkale. En çok azalan illerimiz ise Bitlis, Mardin, Kastamonu, Yalova ve Bingöl. Tedbir ve kısıtlamalara uyum aşı ile birlikte en büyük gücümüz.”

Sağlık Bakanlığı tarafından açıklanan resmi verilere göre 17 Şubat itibarıyla Türkiye’nin toplam koronavirüs vaka sayısı 2,6 milyonu aşmış durumda. Koronavirus kaynaklı vefat sayısı 27 bini geçerken; iyileşen toplam kişi sayısı 2,5 milyona merdiven dayadı. Salgın süreci ile ilgili dün akşam yeni açıklamalarda bulunan Cumhurbaşkanı Erdoğan, mart ayı itibarıyla kademeli olarak normalleşme sürecinin başlayacağını açıklamıştı.

39 görüntüleme0 yorum

Son Paylaşımlar

Hepsini Gör