SÜPER KUPA MAÇINDA SAHAYA ATLAYAN DELİ Mİ NE'NİN CEZASI BELLİ OLDU!

İstanbul Vodafone Park'ta gerçekleşen UEFA Süper Kupa maçında youtuber Deli mi ne' in cezası belli oldu. Mahkemenin verdiği ceza 1 yıl 8 ay hapis cezası ve 1 yıl spor müsabakalarına girişi yasaklandı.

14 Ağustos İstanbul 'da gerçekleşen UEFA Süper Kupa maçın 'da Liverpool ve Chelsea karşı karşıya gelmişti. Maç'ta bir anda sahaya fırlayan Ali Abdülselamın cezası belli oldu.

Olayla ilgili olarak gerçekleştirilen soruşturmanın ardından sahaya atlayan Ali Abdülselam Yılmaz hakkında “yasak alanlara girme” suçundan 1 yıldan 3 yıla kadar hapis cezası, olay sırasında bulunan Emre Durmuş, Cantuğ Özsoy, Furkan Yaman hakkında ise “suça yardım” suçundan 1 yıldan 3 yıla kadar hapis cezası istemi ile dava açılmıştı.

Diğer sanıklar Emre Durmuş, Cantuğ Özsoy, Furkan Yaman’ın ise suçu işlediklerine dair şüpheden uzak delil bulunmadığı gerekçesiyle beraatlerini talep etti.

Ali Abdüsselam'ın avukatı Yılmaz’ın ise müvekkilinin bir anlık heyecanla sahaya atladığını söyleyerek beraatini talep etti.

Beyanların ardından kararını açıklayan mahkeme, sanıklar Emre Durmuş, Cantuğ Özsoy, Furkan Yaman’ın beraatine; sanık Ali Abdüsselam Yılmaz’ın ise “yasak alanlara girme” suçundan 2 yıl hapsine karar verdi. Yılmaz’ın duruşmalardaki iyi halini göz önünde bulunduran mahkeme, cezayı 1 yıl 8 aya indirdi.Hükmün açıklanmasını da geri bırakan mahkeme, son olarak YouTuber’ı bir yıl süreyle spor müsabakalarından men etti.

7 görüntüleme0 yorum

Son Paylaşımlar

Hepsini Gör