Oyunlarla Zaman Geçirmek

Hepimizin bildiği gibi ister sanal ister gerçek hayatta olsun bir çok oyun hayatımızın içindedir. Oyunlarla zaman geçirmek çoğu kişi için eğlencelidir. Hatta nerdeyse hepimiz için. Peki ya oyunlar hayatımızda ne kadar yer kaplamalıdır? Oyunlar bildiğimiz gibi eğlence için veya eSpor gibi yerlerde para kazanmak için yapılır. Küçük yaşta bir çocuğun telefon veya bilgisayarla oyun oynamasını kendine zarar vereceğini düşünen ebeveynler vardır. Ancak çocuk yaştaki insanlar için yapılmış oyunlar asla çocuklara zarar vermez. Hatta daha iyi ve mutlu yetişmelerini de sağlayabilir.

Oyunlar , hayatımızda bir mola gibi yer alabilir ya da eğlence zamanı , eSpor cular için iş zamanı olabilir. Eğer ki bir eSpor ılık hayaliniz yoksa eğlence için kalsa daha iyi olur:) Oyunlar ders aralarında veya günün yarısında bile oynanabilir . Oyunlar bazı zamanlarda öğretici de olabilir. Mesela dil öğrenmek için yabancı oyunlar gayet ideal olabilir. Hem eğlenirken hem de öğrenmek gayet iyi değil mi? Aynen öyle. Gelelim oyunlarla zaman geçirme zaman nasıl olmalı? Oyunlar için asla belirli bir yaş olmaz bunu unutmayın. Her yaştan insan ister telefondan ister bilgisayardan olsun her platformdan oyunu her yaşta oynayabilirsiniz bunu unutmayın. Oyun oynarken kendinize bir saat belirlemek zorunda değilsiniz. İstediğiniz zamanda oyun oynayabilirsiniz sabah ,akşam , gece... Toplumda oyun oynamak kötü olarak görülse de asla bir zararı yoktur. Oyunlarla istediğiniz gibi zaman geçirebilirsiniz. Tabi oyun oynarken de biraz seçici olmak lazımdır. Malum herkes oyun yapabilmektedir. Tabi bu yüzdende psikolojinizi bozabilecek , cinsel içerik barındıran , aşırı korku içeren vb. oyunlar olabilir. Bu konuda seçici olmalısınız.

Oyun oynamak için zaman yaratabilirsiniz. Mesela programınızda bugün 1 saat ders çalışmak vardır ancak sizin için 45 dk yetmiştir . Bu 15 dk'yı oyun oynayarak ta geçirebilirsiniz. Dediğimiz gibi oyun oynamak asla zararlı değildir. Zamanınızı geçirmek için çok güzel araçlardır. Ancak zaman geçirmek için tek araç oyun değildir bunu da unutmayın.

19 görüntüleme0 yorum

Son Paylaşımlar

Hepsini Gör

Abonelik Formu

  • Facebook
  • Twitter
  • LinkedIn