Neden Esneriz?

Esneme isteğimiz dışında gerçekleşen ağzımızın genişçe açılıp akciğerlerin bol havayla dolmasıdır. Hava bundan sonra yavaşça verilir. Bu sırada kulak zarı esmer ve gözler sulanabilir. Genelde uyku öncesi veya sonrası ve sabit sıkıcı bir işle uğraşırken esneyebilirsiniz.

Günlük hayatta esnediğiniz zaman kalp atış hızınız esnerken hızla yükselir. Bu kalp atış hızının artması durgunluk yerine uyanıklık işareti de olabilir. Esneme vücudun durumunun değiştiğini de gösterebilir.

Aşağıdaki gibi vücudunuzun durumunun değiştiği zamanlarda esneyebilirsiniz:

Uyumaya Yakın : Uyku saatine yakın bir esneme, bedenin uyumak için bir hazırlığı olabilir.

Sıkılma Hali : Sıkıcı bir iş yaparken esnemek, beynin yüksek aktif halden daha yavaş çalışma haline geçtiğinin bir işareti olabilir.

Spor veya egzersiz sonrası : Yaptığınız spor veya egzersizlerden sonra esnemeniz beyninizin aktif durumdan yavaşlamaya geçerken beynin yüksek enerjiden alçak enerjiye geçtiğinin bir belirtisi olabilir.

7 görüntüleme0 yorum

Son Paylaşımlar

Hepsini Gör

CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN YENİ KISITLAMALARAI AÇIKLADI!

3,5 saat süren kabine toplantısından açıklama geldi Yeni risk haritası İşte ülkemize gelen yasaklar! -Lokanta ve cafeler renk ayrımı olmaksızın %50 kapasite ile çalışacak. -Ramazan ayı boyunca hafta s

Abonelik Formu

  • Facebook
  • Twitter
  • LinkedIn