NASIL MUTLU OLUNUR ?

İş, okul, sınavlar, geçim gibi birçok sebepten dolayı stresli, üzüntülü, kaygılı, mutsuz olabiliyoruz.Peki bu zor zamanlarda mutlu olmak için neler yapılabilir, bu yazıda bunlardan bahsedeceğim.


1)YARDIMA İHTİYACI OLANLARA YARDIM EDİN

Yardıma ihtiyacı olan insanlara yardım etmek güzeldir.Yardım ettiğiniz insanların mutlu olduğunu görmek sizi de mutlu eder.

Aynı zamanda başkalarına yardım ederken onların derdini görürsünüz ve belki de sizin sıkıntınızın aslında pek büyük bir sıkıntı olmadığının farkına varırsınız.


2)AİLENİZLE VAKİT GEÇİRİN

Doğamız gereği başkalarının desteğine ve sevgisine ihtiyacımız var.Eğer şu anda böyle bir imkanınız varsa çok şanslısınız çünkü bazı insanlar ailesinden uzakta yaşıyor veya ailesinden birini kaybetmiştir.Bir gün sizler de ailenizden ayrı kalacaksınız ayrı kaldığınız zaman pişman olmamak için ailenizle vakit geçirin.


3)YAŞADIKLARINIZA OLUMLU YÖNDEN BAKIN

Yaşadığınız zor şeyleri,öğrenme fırsatları olarak kabul edin.Gelecekte yanlış yapmamak için bugün bir şeyler yaşamamız gerekiyor.Bu yüzden yaşadığınız şeyleri bir sıkıntı olarak değil almanız gereken bir ders olarak görün.


4)YENİ BECERİLER EDİNMEYE ÇALIŞ

Yeni bir beceri edinmeye karar vermek sizi çalışmaya teşvik eder, elde etmek istediğiniz beceri için daha çok çalışırsınız,her çalışmanız sizi mutlu eder ve o beceriye ulaştığınızda özgüveniniz artar, mutlu olursunuz.


5)TEMİZ HAVA ALMAK

Her gün temiz hava almak için dışarıda geçireceğiniz zaman daha mutlu olmanızı sağlayabilir.Uzmanlar hava sıcaklığının da mutluluk üzerinde etkili olabileceğini söylüyor.Bir dergide yayınlanan araştırmaya göre mutlu olmak için ideal hava sıcaklığı 14 derece.


44 görüntüleme0 yorum

Son Paylaşımlar

Hepsini Gör