MUTANT VİRÜSÜ MASKELERDEN DE BULAŞIYOR!

MUTANT VİRÜSÜ MASKELERDEN DE BULAŞIYOR!

Şu an Dünya’da bulunan korona virüsü tüm dünyayı etkiledi bunun yanı sıra korona virüsü mutasyona uğrayıp mutant virüsünü meydana getirdi.

İtalya COVİD-19 mücadele başkanı bu virüs maskelerden de geçebiliyor dedi, bu virüsten korunabilmek için cerrahi maskeler takmamızın gerektiğini söyledi.

2020 yılımızı tamamen işgal eden korona virüsüydü. Biyoteknoloji şirketlerinden gelen aşı haberleri bizi mutlu edip umutlandırmıştı. Ama maalesef korona virüsü mutasyona uğrayıp dünyayı endişelendirdi. Mutasyona uğrayan bu virüs ilk olarak İngiltere’de görüldü. Önlem almalarına rağmen mutant virüsü yayıldı.

Korona virüsün yayılmasını önlemek için en çok maske takmanın öneminden bahsettiler.

İtalya COVİD-19 başkanı mutasyona uğrayan koronavirüs hakkında bazı açıklamalarda bulundu.

Mutant virüsün cerrahi maske bile taksanız bulaşma riski olduğunu ve yeterli derecede havalandırılmayan kapalı alanlarda çok durmamamızı söylüyor. Eğer durmak zorunda kalıyorsanız FFP2 veya FFP3 maskeyi takmayı öneriyor.

LÜTFEN MASKE TAKMAYI VE SOSYAL MESAFEMİZİ KORUMAYI UNUTMAYALIM.

24 görüntüleme0 yorum

Son Paylaşımlar

Hepsini Gör

Neden Hıçkırırız?

Hıçkırık, diyafram kasının istemsiz bir şekilde kasılmasıdır. Bu kasılmaları, akciğerlerimize fazla havanın dolmasını engellemek için ses tellerinin aniden kapanması sonucu oluşan hıçkırığa özel olan

Abonelik Formu

  • Facebook
  • Twitter
  • LinkedIn