YOĞUN KAR YAĞIŞI NEDENİYLE YÜZ YÜZE EĞİTİME ARA VERİLDİ

Milli eğitim bakanı yoğun kar yağışı nedeniyle okullara değişen sürelerle ara verdi.

Dünyayı saran koronavirüsüne karşı alınan önlemlerden biri de okullarda oldu. Okullar yüz yüze eğitime başlamıştı. Öte yandan, kademeli olarak yüz yüze eğitime geçilmesi için Türkiye genelinde köy okulları ve anaokullarının yarın açılması kararı alınmıştı.

Yurt genelinde yoğun kar yağışı nedeniyle yüz yüze eğitime başlamadan ara verildi.


İstanbul valisi Valisi Ali Yerlikaya, kar yağışı ve fırtına nedeniyle bütün eğitim kurumlarında yüz yüze eğitime 17 Şubat'a kadar ara verildiğini açıkladı.

Bursa valisinden gelen açıklamada kar yağışı nedeniyle 2 gün yüz yüze eğitime ara verildi.


Balıkesir'de de Vali Hasan Şıldak, kentteki okullarda yarın başlaması planlanan yüz yüze eğitimin, yaşanan yoğun kar yağışı nedeniyle 1 gün süreyle ertelendiğini açıkladı. Edirne'de de şehir merkezinde ve bazı ilçelerde etkisini arttıran kar yağışı nedeniyle yüz yüze eğitime bir gün ara verildiği duyuruldu.


Kar yağışın etkisinin artması beklenen Sakarya'daki önlem olarak 1 gün ara verildi yüz yüze eğitime. Kar yağışı nedeniyle yüz yüze eğitime ara veren diğer ilimiz Çanakkale.


Tekirdağ'da yoğun kar, buzlanma ve ulaşımda oluşması muhtemel riskler nedeniyle yüz yüze eğitimin 2 gün ertelendiği ifade edildi. Kastamonu'da da kar yağışının etkisini arttırması beklendiği için yüz yüze eğitime 1 gün ara verildi.


Valilikten gelen açıklamalar o ilin valiliğine bağlı olan birimleri etkilemekte.

7 görüntüleme0 yorum

Son Paylaşımlar

Hepsini Gör