İkinci El Cep Telefonunda Yeni Dönem !

İkinci el cep telefonunda yeni dönem! İkinci el cep telefonu tamirinde "mesleki yeterlilik belgesi" zorunlu hale getirildi. Belge zorunluluğu hem cihazların tamir ve bakımını yapanların mesleki yetkinliğinin belgelenmesi hemde cihazların ehli kişilerce onarılması hedefleniyor.

İkinci el cep telefonlarının satışa hazırlanması öncesinde tamir ve bakımını yapan iş yerlerindeki çalışanların, Mesleki yeterlilik belgesine sahip olması zorunlu hale getirildi. Türk standartları Enstitüsü kullanılmış cep telefonlarının yenilenmesi ve satışa sunulmasına standart getirmesinin ardından, Mesleki Yeterlilik Kurumu ikinci el cep telefonlarının tamir ve bakımıyla ilgili düzenlemeye gitti

Aile, Çalışma ve sosyal hizmetleri bakanlığı koordinasyonunda mesleklere standart, çalışanlara da mesleki yeterlilik kazandırmayı sürdüren MYK, ikinci el cep telefonlarının satışa hazırlanması öncesinde tamir ve bakımını yapan iş yerlerindeki çalışanların, Mesleki yeterlilik belgesine sahip olması zorunlu hale getirildi.

Düzenlemeye göre iş yerinde elektronik yada haberleşme dalında diploması bulunan veya ustalık belgesine sahip yada cep telefonlarının tamir veya onarımları alanında MYK'den Mesleki Yeterlilik Belgesine sahip tam zamanlı, bordrolu, başka iş yerlerinde çalışmayan en az 7 teknik eleman bulunacak.

Söz konusu yerlerde çalışanlar belirtilen belgelere ve diplomalara sahip değilse "Cep Telefonu tamir bakım ve onarımcısı" alanında Mesleki yeterlilik belgesi alması gerekecek.

7 görüntüleme0 yorum

Son Paylaşımlar

Hepsini Gör

Abonelik Formu

  • Facebook
  • Twitter
  • LinkedIn