Huawei Yeni Kilit Açma Sisteminin Patentini Aldı!

Akıllı telefon üreticileri telefonların güvenlik sistemleri ile ilgili yenilikler getirmeye ve mevcut sistemleri geliştirmeye devam ediyor. Mesela bir zamanlar ayrı bir tuş olarak karşımıza çıkan parmak izi okuyucuları artık ekranların altına yerleştiriliyor. Bazı şirketler yeni bir kilit açma sistemi olan ses tanıma üzerinde çalışıyor. Şu anda Huawei tarafından geliştirilen ve patenti alınan yeni sistem, yapay zekâ yardımıyla sesi algılayıp bunun üzerinden çıkarım yapıyor.

İlk başvurusunu Temmuz 2019’da yapan Huawei 29 Ocak 2021 itibariyle süreci tamamladı. Kullanıcılardan sesini tanımlaması ve ardından biyometrik tarayıcı adımlarının sesle aşılması için izin alması halinde işlem tamamlanıyor ve kilidi açmak için ses kullanlabiliyor.

En fazla merak edilen konu olan güvenlik, çünkü yüz tanıma sisteminin parmak izi okuyucularına göre daha güvenli olduğu biliniyor. Ses tanıma sisteminin daha güvenli bir sistem olacağı düşünülüyor.

19 görüntüleme0 yorum

Son Paylaşımlar

Hepsini Gör

OPPO DA TEMASSIZ ŞARJ ÜRETECEĞİNİ AÇIKLADI !

Bildiğiniz üzere Xiaomi geçtiğimiz süreçte 'Mi Air Charge' isimli temassız şarj teknolojisini duyurmuştu. Bu konuda Xiaomi'ye ilk rakip OPPO oldu. Oppo, yeni telefonu Oppo X 2021 ile birlikte temassız

Abonelik Formu

  • Facebook
  • Twitter
  • LinkedIn