Flört Nedir? Nasıl Olur?

Flört kelime anlamı 'erkek ve kadın arasında olan çok duygusal arkadaşlık' tır. Ancak toplumumuz flört kelimesini ' 2 veya daha fazla karşı cinsle konuşmak' olarak karıştırmaktadır. Flört aslında karşı cinsle aşk tan önce yaşanan bir birini etkileme eylemi gibidir. İnsanlar karşı cinse bir ilgi duyduklarında sanki oda onu seviyormuş gibi bir gözlem oluşur fakat sıra konuşmaya geldiği vakit hayalleri kırılabilir. Bunlara çok dikkat etmek lazımdır! Sanal veya gerçek hayatta her yerde başlayabilicek bir şeydir flört! Peki ya karşı cinsle flört nasıl olur? Karşı cinsle flört etmek , mesala bir kızdan hoşlanıyorsunuz onun da sizi sevip sevmediğini anlamak istiyorsunuz ; bir göz teması kurun eğerki size bakıyorsa ve sizde ona baktığınızda gözlerini kaçırıp siz bakmayı kestikten sonra yine siz baktığınızda ayni eylemi yapmaya devam ediyorsa sizden büyük ihtimalle hoşlanıyor olabilir. Eğer ki bunu okuyamıyorsanız emin değilseniz ona ' biz biraz sanki fazla bakışıyoruz benim sana karşı duygularım var seninde öylemi acaba?' gibi sorular sorabilirsiniz. Kadınlar bu tür sorulardan hoşlanırlar. Diyelim ki sizden hoşlandığından eminsiniz ve sizde ondan hoşlanıyorsunuz ; misal yanlışlıkla bir el temasından sonraki tepkilerine dikkat edin eğerki elini okşuyorsa bir özürden sonra bir çay içmeye davet edin ancak bunun gibi kazara şeyleri yaratmaya çalışmayın bırakın olacağı zaman zaten olur eğerki ortamı bu kazara şeylere zorlamaya çalişirsaniz bir sonuç alamayabilirsiniz.

Çay içmeyi teklif ettiniz ; büyük ihtimalle kabul edecektir. Çay içmek için bir mekan ayarlayın ve buluşma zamanı geldi mi biraz süslenerek guzel kıyafetlerle mekana gidin. Masaya oturun çay kahvenizi yudumlarken sohbet etmeye başlayın . İşte bu sohbet tanışma evresidir. Bir birinizi ne kadar iyi tanımaya çalışırsan o kadar iyi olur. Sohbet edildi numara sosyal medya falan alındı . Ayrılık vakti geldi. Evlerinize dağıldınız . Sohbetinizi kafanızda bir düşünün , sizin ilgi alanlarınızla , hoşlandığınız şeylerle ilgileniyosa eğer sizinle flörtleşiyor demektir. Sadece bu şekilde de olmaz flört. Mesala iş yerinde size kahve getiriyordur , eve nasıl gideceğinizi soruyordur vb. bunlarda flörtleşiyor demek olabilir. Sohbetiniz bir süre geçti ve siz 'bugün nasılsın , bugün ne yapacaksın' gibi sorularla flörtleşmeyi devam ettiriyorsunuz. Bir gün iş yerinde ayağı takıldı düştü ve tam yere yapışıcakken onun elini veya belini tutarak onu yere düşmekten alıkoydunuz . Elini tutmaktan hoşlandınız. Ona şunu sorun " elini tutmaktan çok hoşlandım istersen biraz daha elini tutabilirim tabi istersen?' diye sorun ve bu eylemi sakın böyle bi soru sormadan yapmayın. Çünkü flört te dokunma bariyeri diye bir kural vardır. Bunu şöyle düşünebilirsiniz : dokunma bariyerini geçtik daha samimi olucağız , konuşmalar daha samimi olucak. Kadınlar bu tür sorulardan çok hoşlanırlar eğer evet derse dokunma bariyerini geçtiniz demektir ancak yine de siz tedbir olarak bi kendinizi dokunma bariyerinin arkasında düşünerek kontrol edin. Artık bariyerin arkasındasınız bu dokunma eylemini her seferinde bir üst çıtaya taşımaya çalışın yanak , saç , kol diye (sakın yanlış anlayıp yanlış şeyler yapmayın aman diyim:) ... Flört arkadaşlığa benzediği icin ara sıra bir birileri yerini alabilirler bu süreçte. Artık flört süreciniz bitti ilerleyen zamanlarda ne olacağını siz belirleyeceksiniz kim bilir belki evlenip yaşlanana kadar mutlu mesut yaşarsınız...

Flörtle karıştırılmaması gereken durumlar!! Bazı durumlarda insanlar karşı tarafın yaptiğı şeyleri onunla flörtleşmek için yaptığını zanneder. Mesala bir kadın çok nazik konuşuyor olabilir , bir erkek arkadaş ortamında size daha çok laf ediyor olabilir bunun gibi şeyler sizle flörtleşdiği anlamına gelmeyebilir. Bunlar yanliş anlaşılırsa ileride bir açılma durumunda hayal kırıklıkları yaşanabilir.

54 görüntüleme1 yorum

Son Paylaşımlar

Hepsini Gör

Abonelik Formu

  • Facebook
  • Twitter
  • LinkedIn