Finansal Verilerinizi Ne Kadar Koruyorsunuz?

ESET, FinTech uygulamalarını kullanan 10 binden fazla kullanıcının katıldığı bir anket çalışmasında katılımcılara finans teknolojisi ve siber güvenlik hakkında çeşitli sorular yöneltildi. Finans teknolojisi kullanıcılarının bilgilerini nasıl korudukları araştırıldı.

Araştırmanın sonucunda kullanıcıların %42’si FinTech uygulamasını kullanıyor. Bunların yarısı bilgilerinin satılması durumunda ne yapacağını bilmiyor.

Kullanıcıların sadece %31’i indirmeden önce uygulamanın şartlar ve koşullar metnini okurken, yalnızca %29’u gizlilik politikasını okuyor. Bu veriler, kullanıcıların önemli bir bölümünün siber tehditlere açık olduğunu gösterebiliyor.

Kullanıcıların %48’i VPN kullanmıyor ve %42’si kamuya açık bir Wİ-Fi üzerinden finans uygulamalarına giriş yapıyor. Ankete katılan tüketiciler arasında 5 kişiden 1’i kendisini teknoloji yetkinliği bakımından gelişmiş olarak derecelendirse de bunların %31’i parola yöneticisi kullanmıyor.

Şirketin Ticaretten Sorumlu Başkanı Ignacio Sbampato sonuçlarla ilgili şu yorumda bulundu: “Tüketicilerin hassas ve finansal verilerini korumak her zamankinden çok daha fazla önem kazandı. Finans teknolojisi, kişisel ve sosyoekonomik kalkınma yolculuğumuzda önemli bir role sahip. FinTech çözümlerinin ve kullanıcılarının düzgün bir şekilde korunması ise hayati önem taşıyor. Tüketiciler ve tüketicilerin veri güvenliğine karşı tutumları ile ilgili elde ettiğimiz sonuçlar birçok kişinin siber risklere açık olduğunu gösteriyor. Teknoloji kullanıcılarının en değerli bilgilerinin en son teknoloji güvenlik yazılımı ile korunmasını sağlamak bizim görevimiz.”

Lütfen sizlerde finansal verilerinizin güvenliğinden emin olun. Kullanım şartları gibi metinleri gözden geçirmeden kabul etmeyin.21 görüntüleme0 yorum

Son Paylaşımlar

Hepsini Gör