Erken Kalkmanın Faydaları Nelerdir, Nasıl Erken Kalkılır ?

Bazen erken kalkmak isteriz ancak bunu başaramayız. Bu yazımda nasıl erken kalkabileceğinizden ve erken kalkmanız için bazı sebeplerden bahsedeceğim.


ERKEN KALKMANIN FAYDALARI

⦁ Düzenli bir hayatınızın olmasını sağlar. Geç saatte yatıp sabahları geç saatte uyanan insanların, erken kalkan insanlara göre daha düzensiz bir hayat yaşadıkları tespit edilmiştir.

⦁ Düzgün beslenme alışkanlığı sağlar. Araştırmalar geç saatte yatan ve geç saatte uyanan insanların yemek yemeye daha meyilli olduklarını gösteriyor. Ve geç yatan insanların fast-food tüketmeye daha meyilli oldukları görülüyor. Bu da kilo problemi yaşayabileceklerini gösteriyor.

⦁ Daha mutlu olmanızı sağlar. Erken kalkan insanlar kendilerini daha enerjik ve mutlu hissederler. Bu da gününüzün güzel geçmesini sağlayabilir.


ERKEN KALKMANIN YOLLARI

1)ALARM : Sabah erken kalkmak için alarm kurun ancak alarmı sakın erteleyip uyumayın yoksa kendinizi tüm gün uykusuz hissedebilirsiniz.

Alarm için bir diğer önerim ise alarmı uzak bir yere koyun. Alarmı kapatmak için yatağınızdan kalkacaksınız. Ve bu sayede gerçek anlamda uyanmış olacaksınız.


2)MOTİVASYON : Sabah uyanmak için kurduğunuz alarma veya uyandığınızda görebileceğiniz bir yere sizi motive eden bir sözü yazın. Veya sabah alarmınız çaldığında kendinizi motive edin böylece uyanmanız daha kolay olur.


3)SEVDİĞİNİZ BİR ŞEYİ YAPIN: Sabah uyandığınızda ilk yaptığınız işin sevdiğiniz bir iş olmasına dikkat edin. Böylece her gün uyanınca sevdiğiniz işi yaparsanız uyanmak için daha istekli olursunuz.


4)RUTİN OLUŞTURUN : Her sabah iradenizi güçlendirmek için uyandığınızda kendinizi ödüllendirebilirsiniz.Veya zinciri kırma tarzında her uyandığınızda işaret atıp motive olabileceğiniz bir yöntem geliştirebilirsiniz.


5)HAFTA SONUNDA RUTİNİNİZİ BOZMAYIN

9 görüntüleme0 yorum

Son Paylaşımlar

Hepsini Gör