AYAKTA SU İÇMEK HASTALIĞA NEDEN OLUR (!)

Oturarak su içmenin vücuda birçok faydası vardır. Ancak yanlış bilinen bazı bilgiler de var. Şimdi bunlardan bahsedeceğim.

Neden ayakta su içilmemelidir ?

''Suyu ayakta içmek suyun direkt mideye inmesini engeller. Bu da suyun midede birikip mide asidi ile karışarak mikropları öldürmesini engeller. Oturarak su içilirse mikroplar öldürülür ve su onikiparmak bağırsağına geçer.'' ifadesi yanlıştır.

Evet, sürekli ayakta su içmenin zararları var ancak belirli bir hastalığa neden olduğunun somut bir örneği bulunmamaktadır.

Suyu ayakta içmek, suyun mideye daha hızlı giriş yapacağından midenin iç yapısının bozulmasına neden olabilir. Bu da mide hastalıklarına neden olabilir. Ancak ''ayakta su içilirse su mide asidi ile karışamaz ve mikroplar öldürülemez'' diye bir şey yoktur.

Evet, hastalıklara neden olabilir ancak oluşan bir hastalığın direkt ayakta su içme ile ilgisi olmayabilir veya ayakta su içilirse o hastalıklara yakanılacak diye bir şey söz konusu olamaz.


10 görüntüleme0 yorum

Son Paylaşımlar

Hepsini Gör

Neden Hıçkırırız?

Hıçkırık, diyafram kasının istemsiz bir şekilde kasılmasıdır. Bu kasılmaları, akciğerlerimize fazla havanın dolmasını engellemek için ses tellerinin aniden kapanması sonucu oluşan hıçkırığa özel olan

Abonelik Formu

  • Facebook
  • Twitter
  • LinkedIn