Apple, Akıllı Telefon Satışında Samsung'u Geride Bıraktı

2020'nin son çeyreğinde 90.1 milyon akıllı telefon satışı gerçekleştiren Apple, dünyanın en fazla akıllı telefon satan şirketi oldu.


Uluslararası veri şirketi IDC tarafından yayınlanan araştırma verilerine göre, geçen yılın ekim-aralık döneminde küresel pazarda 385.9 milyon adet akıllı telefon satışı yapıldı. Söz konusu dönemde, bir önceki yılın aynı dönemine göre 16 milyon adet daha fazla akıllı telefon satılırken; LG, Vivo, Nokia ve Blackberry gibi şirketler, en fazla akıllı telefon satan şirketler sıralamasında oldukça geride kaldı.

APPLE ZİRVEYE YERLEŞTİ 2020'nin son çeyreğinde 90.1 milyon akıllı telefon satmayı başaran Apple, dünyanın en fazla akıllı telefon satıcısı sıralamasında Samsung'u geçti. Apple, son çeyrekte satışlarını yüzde 22 artırırken, pazar payı da yüzde 23,4 oldu.

SAMSUNG İKİNCİ SIRADA Güney Koreli akıllı telefon üreticisi Samsung, ekim-kasım döneminde satışlarını yüzde 6,2 artırdı ve 73.9 milyon adet satış yaparak dünyanın en büyük ikinci akıllı telefon satıcısı oldu. Samsung’un pazar payı ise yüzde 19,1 olarak kayıtlara geçti.

11 görüntüleme0 yorum

Son Paylaşımlar

Hepsini Gör

Abonelik Formu

  • Facebook
  • Twitter
  • LinkedIn